Twitter účet již máte založený – jak postupovat dál? Podíváme se nejprve na několik možností nastavení a potom také na to, jak začít s jeho využíváním.
Nainstalujte si Twitter na mobil
Twitter lze využívat na počítači, ale ještě oblíbenější je jako mobilní aplikace, kde se plně projeví jeho “rychlost”. Doporučujeme proto stáhnout si také jeho mobilní verzi, která je dostupná pro všechny hlavní mobilní platformy (tedy Android, iOS, ale i WindowsPhone nebo BlackBerry).
Používejte Twitter bezpečně
Můžete také nastavit tzv. dvoufázovou autorizaci. Na novém zařízení se díky ní budete moci přihlásit pouze s kódém zaslaným ve formě SMS. Tím je zaručeno, že i kdyby někdo získal vaše heslo, nebude se moci přihlásit pod vaším účtem, protože případná SMS přijde na váš telefon. Dvoufázová autorizace je možná až po ověření e-mailové adresy a můžete si ji nastavit přímo na Twitteru. Pokud byste s nastavením měli problém, neváhejte se na nás obrátit – to se může týkat spíš uživatelů, kteří už Twitter delší dobu používají (někdy je nutné e-mailovou adresu a/nebo telefonní číslo změnit či odstranit a opět přidat, aby šlo účet spárovat).
Další možnosti nastavení najdete v sekci Nastavení – můžete zde např. nastavit svůj Twitter jako soukromý (vaše tweety uvidí jen lidé, kterým to povolíte – pro ostatní bude vše skryté), umožnit ostatním vyhledávání podle e-mailové adresy či telefonu.
Nastavte si e-mailová upozornění
Důležitá pro vás může být sekce E-mailová oznámení. Pokud používáte služby s automaticky fungujícími složkami pro sociální sítě (např. Gmail), budou se vám notifikace z Twitteru hromadit právě tam. Ale pokud budete mít Twitter registrovaný např. na pracovní e-mail, může být příliš velké množství zpráv obtěžujících. Dobrá zpráva je, že můžete notifikace vypnout nebo aspoň výrazně omezit.
Vyberte si, koho chcete na Twitteru sledovat
Nyní máte Twitter, ale ještě na něm nikoho nesledujete (nebo pouze několik účtů, které jste si vybrali při zakládání vašeho účtu). Co dál? Abychom vám ulehčili start, připravili jsme pro vás hned několik seznamů zajímavých účtů. Můžete si sami vybrat, které byste chtěli sledovat. Ale co vlastně znamená “sledovat” na Twitteru? Zatímco na Facebooku i LinkedInu je základní typ spojení oboustranné, na Twitteru je základní vazbou sledování, kdy jeden uživatel čte tweety druhého. Na úvodní stránce aplikace pak vidíte primárně chronologický seznam všech tweetů, které byly publikované na účtech, které jste se rozhodli sledovat. Automatické filtrování či doporučování obsahu je na Twitteru pouze v mobilní aplikaci funkce Nejzajímavější).
Když chcete někoho sledovat, stačí přejít na jeho účet (na webu tomu odpovídá adresa twitter.com/uživatelskéjméno), a kliknout “sledovat” (Follow) – tweety z tohoto účtu od této chvíli uvidíte na hlavní stránce. Tím se stáváte jeho “followerem” (česky Sledující, ovšem anglický termín Follower se používá běžně na českém Twitteru).
Filtrujte sledovaná témata i uživatele
Další zajímavé nastavení najdete v části Skryté účty / Skrytá slova. Můžete si tak někoho “vypnout” – obsah dotyčného nebo tweety obsahující nějaké slovo se vám přestanou zobrazovat. Pokud např. nechcete na TW sledovat politiku, můžete ji přidáním dobře vybraných slov poměrně účinně odfiltrovat.
Pro případ, že se setkáte s nějakým vysloveně nepříjemným uživatelem, se kterým “nechcete být u jednoho stolu”, máte možnost takový účet blokovat (nejen, že jej neuvidíte, ale ani on vás). Detailní popis a rozdíly mezi blokací a skrytím (anglicky Mute – tedy “ztlumit”) najdete na 365 tipů.
ČUS potvrzení odbornosti